Afër 8 mijë raste aktive me Covid-19
Rtklive
Foto: RTKLive
Shëndetësi

Afër 8 mijë raste aktive me Covid-19

RTKlive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se aktualisht janë 7 mijë e 988 raste aktive me Covid-19.

Ndërkaq nga 1,765 testime, 618 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin Covid-19 dhe një person ka humbur jetën nga koronavirusi.

Janë shëruar 1 mijë e 331 qytetarë.

Mund të jetë një imazh i teksti


MË SHUME NGA Shëndetësi