Një i vdekur dhe 860 raste të reja me Covid-19
Rtklive
Foto arkiv/ RTKlive
Shëndetësi

Një i vdekur dhe 860 raste të reja me Covid-19

RTKlive

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 2.469 testime prej të cilave 860 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Sipas raportit të fundit, një person ka vdekur dhe 1.155 të tjerë janë shëruar.

E derisa rastet aktive janë 6.925, vetëm 60 persona janë vaksinuar gjatë 24 orëve të fundit.


MË SHUME NGA Shëndetësi