Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv vizitoi OEGJK-në
Foto/ OEGJK në `Facebook`
Ekonomi

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv vizitoi OEGJK-në

Fadil Sertolli / RTKlive

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv, sot ka vizituar OEGJK-në.

Në një njoftim për media bëhet e ditur se Drejtoresha Ekzekutive e OEGJK-në, Nora Hasani e njoftoi ambasadoren Ziv për zhvillimet e fundit në bashkëpunimin ekonomik dypalësh gjermano-kosovar, për përpjekjet e OEGJK-së në rritjen e IHD-ve gjermane në Kosovë, si dhe mbështetjen e bizneseve kosovare për të eksportuar në Gjermani.

Po ashtu, në takim u diskutua për bashkëpunimin në fushën e inovacioneve, mbështetjen dhe zhvillimin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme, si dhe edukimin në sektorin e TIK-ut. May be an image of 3 people and indoor


MË SHUME NGA Ekonomi