Ambasadorja Demiri prezanton potencialet e Kosovës para bizneseve izraelite
Ekonomi

Ambasadorja Demiri prezanton potencialet e Kosovës para bizneseve izraelite

Afet Bela/RTKlive

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, në vazhdën e aktiviteteve në fushën e ekonomisë, ka prezantuar potencialet për investime në Kosovë para njëzet afaristëve izraelitë të fusha të ndryshme të tilla si energjia, teknologjia informative, turizmi, shëndetësia, etj.

“Veç potencialeve për investime në Kosovë, fola edhe për marrëdhëniet dypalëshe ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Shtetit të Izraelit. Ngjarja u organizua nga z. Ilan Pomeranc, një sipërmarrës izraelit në fushën e teknologjisë së lartë dhe anëtar i Forumit të Lidershipit të Izraelit, asamblesë kryesore të biznesit dhe sektorit publik të Izraeli”, ka shkruar ajo në “Facebook”. May be an image of 12 people, people standing and people sitting May be an image of 11 people, people standing and indoor


MË SHUME NGA Ekonomi