Një i vdekur, 18 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit
Shëndetësi

Një i vdekur, 18 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

N.Mekolli /RTKlive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit ka vdekur një person dhe janë regjistruar 18 raste të reja me Covid-19, nga 140 testime sa janë bërë gjithsejtë.

Fatkeqësisht, në 24 orët e funditm nga Covid-19 ka humbur jetën një person, kurse janë shëruar 7 person. Raste aktive me koronavirus janë 62.

Ndërsa, prej fillimit me  Covid-19, në Kosovë, janë konfirmuar 272,565, kanë vdekur 3,204 persona, kurse janë shëruar gjithsejtë 269,299, njofton Ministria e Shëndetësisë.


MË SHUME NGA Shëndetësi