Rafuna dhe ambasadori suedez diskutojnë për mundësi të bashkëpunimit
Ekonomi

Rafuna dhe ambasadori suedez diskutojnë për mundësi të bashkëpunimit

A.B/RTKlive

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna, priti sot Ambasadorin e Suedisë për Kosovë, z. Jonas Ëesterlund me të cilin bisedoi rreth mundësive të bashkëpunimit në mes të bizneseve të të dy vendeve.

“Dy palët diskutuan rreth bashkëpunimit për projekte të ndryshme si dhe angazhimin e përbashkët në afrimin e bizneseve të të dy vendeve”, njofton OEK-u.


MË SHUME NGA Ekonomi