Murati: BE vlerësoi rritjen e të hyrave tatimore dhe digjitalizimin
Ekonomi

Murati: BE vlerësoi rritjen e të hyrave tatimore dhe digjitalizimin

A.B/RTKlive

Sot në Bruksel u miratuan konkluzat e përbashkëta në kuadër të takimeve të rregullta të dialogut për ekonomi e financa me BE-në., raporton RTKlive.

Ministri i Financave, Hekuran Murati, i cili po merr pjesë në këtë takim ka shkruar në Facebook, se për Kosovën, ndër tjera është vlerësuar rritja e të hyrave tatimore si rezultat i luftimit të informalitetit, dhe progresi i bërë në thjeshtësim e digjitalizim të ambientit të të bërit biznes. May be an image of 6 people, table and newsroom


MË SHUME NGA Ekonomi