Mish viçi me perime
Sharr Travel

Mish viçi me perime

Një ushqim i shijshëm e i thjeshtë, që mund ta përgatisni e konsumoni gjatë gjithë vitit.

Përbërësit

1 kg mish viçi

1 qepë

2 karrota

2 domate

400 gr bizele

400 gr bishtaja

2 thelpinj hudhre

vaj

kripë dhe piper i zi.

Udhëzimet

Mishin skuqeni në vaj derisa t’i avullojë i gjithë lëngu.

Shtoni karrotën, qepën e hudhrën e prerë.

Shtoni edhe një litër ujë dhe lërini të marrin një valë të gjitha bashkë.

Më pas shtoni edhe domaten e prerë dhe vazhdojeni zierjen edhe për gjysmë ore.

Pas kësaj shtoni edhe bizelet e bishtajat dhe vazhdojeni zierjen edhe për gjysmë ore tjetër.

Rregullojeni me kripë e piper.