HTC do të lansoj një telefon të ri javën tjetër
Sharr Travel

HTC do të lansoj një telefon të ri javën tjetër

Prej pak markave të mëdha në tregun e telefonave të mençur, disa ndoshta janë parë si të pashpresë, si HTC dhe Sony. Ndërsa Sony ka një vizion të qartë për atë se për çfarë janë telefonat e tyre, HTC duket se po mbahet për hir të asaj se ende ka një telefon nën emrin e tyre.

Përveç telefonit Exodus blockchain, shumë pak dinë atë që HTC ka në mendje për të ardhmen e tyre mobile.

Kjo mund të zbulohet më në fund javën e ardhshme pasi me sa duket kompania ka plane për të njoftuar një telefon të ri.

Duke pasur parasysh se, ndryshe nga Sony dhe Motorola, HTC nuk ka lansuar ende një telefon të ri këtë vit, shumë menduan se ka shkatërruar plotësisht biznesin telefonik.

Në fund të fundit, shumica e fuqisë punëtore të kompanisë tashmë ishte blerë nga Google për telefonat Pixel.

Nuk dihet akoma shumë për këtë telefon të papritur HTC. Disa modele janë vërejtur në AnTuTu dhe Geekbench.

Nëse ky telefon, megjithatë, është ajo që HTC do të zbulojë më pas, mund të jetë paksa zhgënjyese për ata që ende shpresojnë që HTC të bëjë një rikthim.

Kjo pajisje, me modelin 2Q7A100, është vërejtur të kandidojë në një Snapdragon 710 me 6 GB RAM dhe Android 9 Pie. Mund të ketë një ekran FHD + 6 inç dhe një bateri prej 3.930 mAh.

Duke marrë parasysh marrëdhënien e HTC-së me Google, pothuajse duket si një Pixel 3a pak më i lartë, me të gjitha tiparet specifike të HTC-së, natyrisht.

Postimi në Facebook i HTC Taiwan thotë se të gjitha do të zbulohen më 11 qershor dhe mund të jetë telefoni i vetëm i HTC-së për këtë vit.