Banane të skuqura me akullore

Banane të skuqura me akullore

Një ndër recetat më të preferuara të secilës familje.

Step 1

Vezët rrahini me tel kuzhine, shtojuni një lugë miell, pak pluhur pjekurinash dhe sheqerin pluhur. Rrahini mirë derisa të fitoni një brumë homogjen.

Step 2

Bananet kalojini në miellin me vezë e më pas në kokos. Skuqini në vaj të nxehtë derisa të skuqen mirë.

Step 3

Më pas lërini të pushojnë në letër kuzhine. Para servimit spërkatini me mjaltë dhe çokollatë të shkrirë.

Step 4

Shërbejini me akullore.