Tre të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani të vogël në Zvicër
Sharr Travel

Tre të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani të vogël në Zvicër

Tre persona, në mesin e të cilëve edhe një fëmijë, kanë humbur jetën sot kur një aeroplan i vogël është rrëzuar në Alpet zvicerane.

Policia e kantonit zviceran Valais njoftoi se aeroplani dje fluturoi nga Zvicra perëndimore drejt Italisë dhe një orë pas ngritjes ai është rrëzuar dhe ka shpërthyer në zjarr jo shumë larg kufirit me Italinë.

Në mbetjet e aeroplanit janë gjetur trupat e paidentifikuar të pilotit, të një udhëtari dhe të një fëmije.