Pixel 4, Pixel 4XL, Pixelbook Go dhe Pixel Buds lansohen zyrtarisht
Sharr Travel

Pixel 4, Pixel 4XL, Pixelbook Go dhe Pixel Buds lansohen zyrtarisht

Sot Google njoftoi linjën e re të pajisjeve të tyre për vitin 2019, duke i dhënë fund të gjitha rrjedhjeve dhe spekulimeve. 

E gjithë linja përbëhet nga telefona X, laptopë dhe pajisje shtesë. 

Siç është vërejtur ndoshta gjatë dy javëve dhe muajve të fundit, Google jo vetëm që bëri një punë të dobtë për t’i mbajtur gjërat sekrete, por shpesh konfirmoi ose lëshonte vetë produkte / veçori. 

Me ngjarjen e mbrëmë në New York, të quajtur “Made by Google ‘19”, prodhuesi Android është duke u hedhur në ring për të luftuar konkurrencën. Ja gjithçka që njoftoi Google!

Pixel 4 fillon me 799 dollarë dhe Pixel 4 XL me 899 dollarë dhe ato janë në dispozicion në tre ngjyra: të bardhë, të zezë dhe një prodhim kufizuar, me hijëzim të portokalltë. 

Google po thekson përvojën e kamerës, si dhe përvojën e përdoruesit duke i lejuar ata të bashkëveprojnë me pajisje, pa i prekur ato.

Me Snapdragon 855 në thelb, telefonat shfaqin, siç është bërë e ditur më parë, 6 GB memorie, dy kamera dhe ekranet që funksionojnë në atë që duket se është standardi i ri për pajisjet premium, shkallë të rifreskimit 90Hz.

Me Android 10 të instaluar, Google premton tre vjet azhurnime të sigurisë. 

Karakteristikat speciale të softuerit përfshijnë zbulimin e përplasjeve të makinave, aplikacionin e regjistruesit të transkriptimit, Motion Sense (në dispozicion në të gjitha tregjet ku shiten telefonat, përveç Japonisë), dhe, natyrisht, Asistentin gjithnjë e më të zgjuar të Google.

Pixel Buds

Buds Pixel janë ridizajnuar pas skanimit të “mijëra veshëve” për të dalë me një përshtatje të rehatshme.. Me dizajnin për vesh, Buds të ri Pixel japin audio me cilësi të lartë, ndërsa mbyllin butësisht veshin për të izoluar zhurmat e jashtme.

Me Adaptive Sound, Buds Pixel rregullon automatikisht vëllimin ndërsa zhvendoseni nga mjedise me zë të lartë në të qetë, kështu që nuk do të duhet që vazhdimisht të rregulloni kontrollet e vëllimit.

Pixelbook Go

Ndërsa u pa së fundmi, Pixelbook Go tani është zyrtar dhe është i disponueshëm për porositë paraprake duke filluar nga sot në Sh.B.A dhe Kanada.

Duke filluar me 649 dollarë, Pixelbook Go vjen në opsione me ngjyra të zezë dhe ‘jo rozë’, dhe përmban një ekran me prekje prej 13.3 inç. 

Aftësitë e ngarkimit të shpejtë sigurojnë që të furnizoni dy orë jetëgjatësi, pas 20 minutash karikim.