Nokia Smart TV me ekran UHD 4K prej 55 inçësh
Sharr Travel

Nokia Smart TV me ekran UHD 4K prej 55 inçësh

Nokia Smart TV do të dalë në shitje duke filluar nga 10 dhjetori përmes Flipkart.

E ndërtuar nga Flipkart me licencimin e markës nga Nokia, TV i parë i mençur i markës Nokia vjen me një ekran UHD prej 55 inçësh. Mundësuar nga sistemi operativ Android 9.0, ky TV i mençur përdor teknologjinë audio JBL për cilësi të lartë të zërit dhe ka altoparlantët 24 Watt.

Flipkart po shton cilësinë e zërit si një nga pikat kryesore të shitjes së TV. Karakteristikat e tjera kryesore të televizionit të mençur të markës Nokia përfshijnë një procesor “quad core” dhe 16 GB hapsirë ruajtëse.

“Televizioni i parë smart i markës Nokia me zë nga JBL është mundësuar nga 24 altoparlantë të integruar, DTS TruSurround dhe Dolby Audio për të përmirësuar përvojën e përgjithshme audio në shtëpi”, tha Flipkart në një deklaratë.

TV i zgjuar do të dalë në shitje duke filluar nga 10 dhjetori përmes shitësit elektronik. Ky TV pritet të kushtojë 530 euro.