Lazanje me mish pule
Sharr Travel

Lazanje me mish pule

Perberesit:

1 paketim pete per lazanje
500-600 gr mish pule
600 gr kerpudha
2 qepe
2 karrota
300 gr djath i grire ne rende
1 domate
100 ml uje
krip,piper,vegete

Udhezimet:
Ne pak vaj fergoni qepen e grire imet.
Ne qepe shtojme karroten e gririe ne rrathe te holle.
Shtojme dhe kerpudhat e prera ne fleteza te holla.
Kriposim,dhe ulim pak temperaturen dhe mbulojme enen derisa te zbuten perbersit.
Mishin e prejni ne katrorka te vogla dhe shtojme tek ena ku jan duke u zier perimet.
Gergojme derisa mishi te jete zier mjaftueshem.
Tanim shtojme domaten e qeruar dhe te grire imet tek tava me mishin.Perziejme dhe per pak kohe.
Ne ujin e kripur ziejme petet e lazanjes per 6-7 minuta.petet kullohen,shperlahen me uje te ftohte dhe vendosen ne ndon je lecke kuzhine qe te thahen.
Pastaj petet e lazanjes renditen ne taven e lyer me vaj.
shtrojme nje shtrse me petet e lazanjes dhe nje shtrse me mbushjen me mishin e pules te ferguar.
Procedura perseritet derisa te hargjohen perbersit.Ne fund shtojem 100 ml uje.
Shtresa e fundit le te jete me petet e lazanjes te cilat do te mbulojme me djathin e grire ne rende.

Tava mbulohet me folie alumini dhe piqet ne furre te nxehte 200 grade per 40-45 minuta.
Para se te piqet mjaftueshem i largojme folien dhe e pjekim derisa te rreshket persiper.
Gjate servimit mund te shtoni me secilin katrore nga nje luge te vogel ajke te tharte (shmant).