Disa telefona të Samsung, mund të fuqizohen me procesorët MediaTek 5G
Sharr Travel

Disa telefona të Samsung, mund të fuqizohen me procesorët MediaTek 5G

Sipas një raporti të fundit nga ChinaTimes, MediaTek është duke provuar në mënyrë aktive procesorët e tyre 5G në Samsung.

Ndërsa siguron tashmë porositje nga prodhuesit vendas, si OPPO, vivo, dhe Xiaomi, raporti sugjeron që telefonat inteligjentë të serisë Samsung Galaxy 2020, me gjasë, do të transportohen me procesorë MediaTek.

Kompania kohët e fundit njoftoi procesorin e tyre smartphone 5G, dhe gjithashtu zbuloi dy alternativa më të përballueshme, MT6885 dhe MT6873.

Nëse ky raport rezulton i vërtetë, MediaTek do të shohë që biznesi i tyre të rritet jashtëzakonisht, pasi Samsung (si dhe prodhuesit e lartpërmendur të telefonave) po shesin vëllime të mëdha.