E dhimbshme në Turqi/ Ja si babai mbuloi fëmijët me trup (VIDEO)

E dhimbshme në Turqi/ Ja si babai mbuloi fëmijët me trup (VIDEO)

Tërmeti i sotëm që goditi Turqinë, është më i madhi i këtyre viteve të fundit. Nga të dhënat e para tërmeti është regjistruar me madhësi 6.8 i shkallës Rihter, ndërsa dëmet janë të mëdha.

Nga pamjet e publikuara nga mediat vendase dhe në rrjetin social Twitter, shihet se tërmeti i fuqishëm ka shembur pallate, po ashtu raportohet për viktima, pamjet janë rrëqethëse dhe kanë tronditur gjithë rajonin.

Siç shihet në video pamjet janë tragjike, një baba kishte mbuluar fëmijët e tij me trup për ti shpëtuar.