Zbulohen çmimet e mundshme të serisë Galaxy S20 të Samsung

Zbulohen çmimet e mundshme të serisë Galaxy S20 të Samsung

Këtë javë disa koncepte të freskëta kanë dalë në internet, së bashku me disa çmime të mundshme, për linjën Galaxy S20 të Samsung

Spekulimet na vijnë prej 91Mobiles dhe lajmëtarit në Twitter, Ishan Agarwal.

Të dy burimet zbulojnë detaje rreth Galaxy S20, S20 + dhe S20 Ultra 5G të ardhshëm.

S20 Ultra 5G i nivelit të lartë do të fillojë me 1349 € për versionin 128 GB në Cosmic Grey, Cosmic Black dhe Cloud Blue. Versioni 512 GB thuhet se është 1549 €.

Grupi i kamerave gjithashtu tregon katër sensorë, duke përfshirë një lente periscope që raportohet se do të ofrojë zmadhim dixhital 10x optik dhe 100x.

Tjetra pajisje është S20 + 5G për 1099 €, që do të ketë të njëjtat opsione ngjyrash si Ultra.

Telefoni do të ketë katër sensorë, duke përfshirë një 12MP kryesor, 64MP telephoto dhe 12MP lente ultra të gjerë.
Do të lansohet me një ekran prej 6.7 inçësh 2.5D.

Në fund kemi S20 të rregullt, i cili do të fillojë me 899 € për variantin 4G dhe 999 € për 5G.

Ka bashkëpunim pak më të ndryshëm, opsionet tona – Kozmike Grey, Cloud Blue dhe Cloud Pink. Ne nuk mund të garantojmë që Australia do të marrë të gjitha opsionet e ngjyrave në të gjithë gamën, megjithatë.

Do të ketë të njëjtën konfigurim kamerash si S20 +, pa sensorin ToF. Do të ketë gjithashtu një ekran 2.5.2 inç 2.5D.

Thashethemet e tjera kryesore rreth telefonave të ri premium të Samsung përfshijnë një bateri 4000 mAh, një procesor Snapdragon 865 dhe një sensor 108 megapikselë.