Tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë

Tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë

Tërmetet në Turqi nuk kanë të ndalur.

Para rreth 40 minutash, një tjetër lëkundje e fuqishme është ndjerë 99 kilometra larg Izmirit, shkruan lajmi.net.

Sipas të dhënave të para, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.0 ballë.

Kujtojmë se tërmeti i para disa ditësh në turqi ka shkaktuar dhjetëra viktima dhe qindra të plagosur, e po ashtu edhe dëme të konsiderueshme materiale.