Rrjedhin detaje të reja për OnePlus 8 Pro

Rrjedhin detaje të reja për OnePlus 8 Pro

Modelet e reja të OnePlus, seria e re e OnePlus 8 dhe 8 Pro do të bëhen zyrtare në një ngjarje mediale e cila është paraparë të mbahet më 14 prill, ndërsa tani duket se kemi më shumë informacione për modelin Pro.

OnePlus 8 Pro do të vijë me një ekran 6.78 inç dhe do të mundësohet nga një procesor mobil Snapdragon 865 dhe do të vijë me një zgjedhje prej 8 GB apo 12 GB RAM.

Telefonat do të vijnë me një zgjedhje të memories prej 128 GB ose 256 GB dhe do të ketë Android 10, rrjetin 5G dhe një bateri me 4500 mAh, plus një gamë kamerash të nivelit më të lartë.

Kamerat do të përfshijnë një kamerë të përparme 32 megapiksel për Selfie dhe në anën e pasme do të ketë katër kamera.

Këto do të përfshijnë dy kamera 48 megapixel, një kamerë 8 megapiksel dhe një kamerë me 5 megapiksel.

Ne do të kemi detaje të plota për OnePLus 8 kur ato të bëhen zyrtare në 14 Prill.