Sony Xperia 1 Mk II tani është në dispozicion për para-porosi

Sony Xperia 1 Mk II tani është në dispozicion për para-porosi

Sony Xperia 1 Mk II tani është në dispozicion për para-porosi në SH.B.A., telefoni është vënë në dispozicion nga B&H Photo, megjithëse ende nuk ka detaje mbi një datë të saktë lansimi.

Xperia 1 Mk II do të zbarkojë në Japoni këtë javë në 22 maj dhe pajisja vjen me një procesor nga Qualcomm, Snapdragon 865 dhe 8 GB RAM, ka edhe 256 GB të ndërtuar për memorie të brendshme.

Ekziston edhe një port për kartelën microSD ose hapësirë shtesë dhe vjen me një ekran OLED 6.5 inç me rezolucion 4K prej 3840 x 1644 pikselëve.

Pajisja ka një gamë me kamera premium, duke përfshirë kamerën 8MP në pjesën e përparme për Selfie.

Në pjesën e pasme të pajisjes ka tre kamera me nga 12MP, një tjetër standarde, një për telofoto dhe një me kënd ultra të gjerë.