Xiaomi Black Shark 3: një nga telefonat e lojërave bëhet edhe më i mirë
Sharr Travel

Xiaomi Black Shark 3: një nga telefonat e lojërave bëhet edhe më i mirë

Nëse doni një telefon të mbushur me energji elektrike dhe të ndërtuar për lojtarë, atëherë ky telefon i ka të gjitha këto veçori. 

Këtu ekziston një CPU e nivelit të lartë Snapdragon 865, si dhe lidhja 5G. Ka një ekran të madh, dhe një bateri të madhe, dhe një aparat fotografik me tre lente në anën e pasme.

Megjithatë, është më shumë se një telefon i lojërave, dhe kjo do të thotë që me Black Shark 3 mund të bëni thirrje telefonike, të komunikoni me persona tjerë, e shumë gjëra të tjera, transmeton Telegrafi.

Pavarësisht specifikave të larta që ofrohen nga ky telefon, ai vjen me një çmim të arsyeshëm, ai pritet të kushtojë rreth 600 euro.

Ky telefon ka një ekran të madh që e bën atë shumë të përshtatshëm për lojëra. Ekrani i këtij telefoni të mençur është 6.67 inç AMOLED. Ai funksionon në një pixel shumë të respektueshëm 1080 x 2400 pixel, dhe mund të shkojë deri në një ritëm të rifreskimit të 90Hz kur të jetë e nevojshme.

Është i trashë 10.4 mm (0.4 inç) dhe peshon në 222 gram, kështu që mos e blini këtë nëse dëshironi diçka të vogël ose të lehtë. /Telegrafi/


MË SHUME NGA Tech