Çaj i ftohtë aromatik
Sharr Travel

Çaj i ftohtë aromatik

Përbërësit

1 litër ujë

4 pako me çaj mali / kamomili

3 lugë mjaltë lulesh

1 portokall (i shtrydhur)

1 grape fruIt (i shtrydhur)

4 kokrra luleshtrydhe

Ziejmë ujin në tenxhere dhe vendosim në të çajin e malit / kamomilit. I lëmë për 3 minuta të ziejnë.

Shtojmë lëngun e portokallit dhe të grapefrutit. E përziejmë dhe në fund i shtojmë luleshtrydhet.

E hedhim në një gotë ose filxhan dhe e shoqërojmë me mjaltë lulesh.