Windows 10 ka një menu të re Start dhe është absolutisht mahnitëse
Sharr Travel

Windows 10 ka një menu të re Start dhe është absolutisht mahnitëse

Microsoft ka zbuluar një dizajn të ri Start menu që do të vijë në një version të ardhshëm të sistemit operativ Windows 10.

Në një postim në blog Microsoft thotë: Ne jemi duke e freskuar menunë Start me një dizajn më të thjeshtë që heq prapaskenat me ngjyra të ngurta pas logove në listën e aplikacioneve.

Ju mund të shihni para dhe pas në animacionin më poshtë:

Microsoft vjen edhe me një menu të re, kur Windows aktivizohet në modalitetin e errët.

Microsoft gjithashtu po rindërton opsionin Alt + Tab për të bërë më të lehtë lëvizjen midis aplikacioneve dhe hapjeve të faqeve në Microsoft Edge. /Telegrafi/