Samsung lanson më 5 gusht, Note 20 dhe Galaxy Fold 2
Sharr Travel

Samsung lanson më 5 gusht, Note 20 dhe Galaxy Fold 2

Kompania e Koresë së Jugut do të zbulojë pajisjet e reja në një prezantim në internet.

Samsung njoftoi ditën e martë datën për prezantimin e pajisjeve të saj të reja.

Në ngjarjen virtuale që do të mbahet nga kompania e Koresë së Jugut, pritet të prezantohet Galaxy Note 20 dhe një version të ri të telefonit të tij të palosshëm Galaxy Fold 2.Prezantimi mund të ndiqet drejtpërdrejt më 5 gusht përmes faqes së internetit të Samsung nga ora 1:00 e pasdites.

Sipas thashethemeve, versioni i ri i Galaxy Fold duhet të ketë një ekran më të madh, raporton CNet. Ekzistojnë gjithashtu spekulime në lidhje me versionet shtesë më të lirë të telefonit të palosshëm, i cili mund të quhet Fold E ose Fold Lite.

Është gjithashtu e mundur që Samsung të tregojë një version 5G të telefonit të tij të palosshëm Z Flip të paraqitur në shkurt.

Samsung pritet gjithashtu të paraqesë 3 versione të reja të Galaxy Note. Përveç Note 20, do të paraqitet edhe Note 20 Plus dhe Note 20 Ultra. Fotografitë e Ultra u shfaqën në një faqe në internet në fillim të korrikut – ndoshta gabimisht. Të tre modelet duhet të jenë të afta 5G. /Telegrafi/