Fillon ora policore, Milano duket qytet i shkretë natën

Fillon ora policore, Milano duket qytet i shkretë natën

Rrugët e qytetit të famshëm italian, Milano, mbetën të zbrazëta gjatë natës, kur hyri në fuqi ora policore 60 minuta para mesnatës.

Shtatë muaj pas rrugëve dhe shesheve boshe, që u bënë simbol i valës së parë të pandemisë, shshi para Katedrales Duomo u zbraz përsëri pas hyrjes në fuqi të masave të reja, shkruan Daily mail, transmeton Gazeta Express.

Lombarida, e cila ishte rajoni më i prekur nga koronavirusi në pranverë, përsëri ka më së shumti raste në Itali me mbi 4.100 të infektuar për një ditë, që ishin pjesë e rekordit prej 16.079 rasteve në tërë vendin.

Rajoni verior gjithashtu e ka edhe numrin më të madh të pacientëve që ndodhen nën kujdes intensiv, prandaj udhëheqësit lokalë i kanë ndaluar lëvizjet jourgjente nga ora 23 deri në 5 të mëngjesit.


MË SHUME NGA Bota