Smoothie me banane

Smoothie me banane

Përbërësit:

– 2 banane të grira të pjekura;
– 2 filxhanë qumësht bajameje apo kokosi;
– 2 lugë mjaltë;
– 1 lugë gjalpë kikiriku.

Përgatitja:

1. Bananet, qumështin e kokosit, gjalpin e kikirikut dhe mjaltin qitni në blender.
2. Përzieni derisa të përftoni tretje të lëmuar.
3. Shërbejeni menjëherë.