​Britani e Madhe: Numri i rasteve të reja, më i ulët që prej 27 dhjetorit

​Britani e Madhe: Numri i rasteve të reja, më i ulët që prej 27 dhjetorit

Numri i të sapo infektuarve me virusin korona në Britaninë e Madhe u rrit sot me 38.598, që është numri më i ulët i rasteve të regjistruara çdo ditë në vend që nga 27 dhjetori.

Numri i të infektuarve të ri një ditë më parë ishte 41.346, raporton Reuters.

Në 24 orët e mëparshme, 671 njerëz vdiqën. Kjo është një rënie krahasuar me dje, kur numri i vdekjeve ishte 1,295.

Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar me virusin korona që nga fillimi i epidemisë në Britani është 3.395.959 dhe 89.261 njerëz kanë vdekur, raporton portali Worldometers.