Sallatë me mollë e selino

Sallatë me mollë e selino

Kjo sallatë freskuese, shkon jashtëzakonisht shume me cdo lloj gjelle.

Gjysmën e selinos priteni në rrathë, ndërsa pjesën tjetër në shirita.

Mollët grijini në thela të holla dhe hidhjuni lëngun e një limoni.

Shtoni edhe kripë sipas dëshirës dhe në fund vaj ulliri.

Përziejini mirë të gjitha.