iPhone SE i lirë mund të ketë një vrimë në ekran

iPhone SE i lirë mund të ketë një vrimë në ekran

Në të ardhmen, iPhone i lirë mund të pajiset gjithashtu me 5G. Sidoqoftë, asnjë model i ri nuk pritet në vitin 2021.

iPhone SE i lirë mund të dalë në treg në të ardhmen me një dizajn të ri dhe një modul 5G.

Analisti Ross Young raportoi një rrjedhje në Twitter. Sipas tij, dy versione të reja të iPhone do të shfaqen në vitin 2022, versioni më i vogël do të ketë një ekran 4.7-inç.

Modeli i dytë thuhet se është i pajisur me një ekran 6.1-inç. Përveç kësaj, pajisjet duhet të marrin një modul 5G, transmeton Telegrafi.

Sipas Ross, një inovacion i madh në dizajn është planifikuar për vitin 2023.

Kamera e përparme duhet të fshihet në një vrimë. Dizajni i iPhone SE aktual është i ngjashëm me atë të iPhone 8.

Analisti normalisht i saktë Ming-Chi Kuo kishte njoftuar tashmë në mars se iPhone SE i ardhshëm mund të ketë një modul 5G, por nuk flitej për modelin e ri të frontit, shkruan 9to5mac. Sidoqoftë, sipas tij, iPhone 14 Pro dhe iPhone Pro Max duhet të pajisen me një ekran me vrima.

Pajisjet do të paraqiten në vitin 2022. Edhe Ross edhe Kuo thanë që Apple nuk do të sjellë një iPhone të ri SE këtë vit.