Prodhimi i Samsung Galaxy S21 FE fillon në korrik dhe shitjet në gusht

Prodhimi i Samsung Galaxy S21 FE fillon në korrik dhe shitjet në gusht

Smartphone Galaxy S20 FE ishte një hit i madh dhe këtë vit do ta ketë një pasardhës.

Prodhimi i Galaxy S21 FE i ardhshëm do të fillojë në korrik dhe ndërsa pritet të dalë në treg në muajin gusht.

Renderuesit e kësaj pajisjeje janë shfaqur tashmë dhe pritet të ketë një ekran AMOLED 6.4 inç me një prerje të shpuar për një kamerë selfie 32 MP, raporton gsmarena.

Do të mundësohet nga një procesor Exynos 2100 ose Snapdragon 888, në varësi të tregut dhe do të jetë i disponueshëm me 128 dhe 256 GB memorie të brendshme.

Pajisja do të mundësohet nga një bateri 4,500 mAh dhe klientët do të jenë në gjendje të zgjedhin midis të bardhës, gri, rozës dhe vjollcës. Përmenden gjithashtu jeshile të lehta dhe vjollcë të lehta. /telegrafi