Aktivitetet e vullkanit islandez po rriten

Aktivitetet e vullkanit islandez po rriten

Burimi i lavës mund të shihet edhe nga Reykjavik.

Jo shumë larg kryeqytetit islandez Reykjavik, vullkani Fagradalsfjall shpërtheu në muajin mars.

Që atëherë, vullkani vazhdimisht ka hedhur lavë, magmë dhe gurë, transmeton Telegrafi.

Fagradalsfjall është bërë një destinacion popullor në rajon.

Videot e shumta në rrjetet sociale tregojnë njerëzit duke parë spektaklin nga afër.