Gjel fshati në furrë me oriz e perime

Gjel fshati në furrë me oriz e perime

Një recetë e lehtë fare!

Kjo eshte tava me e dashur ne shtepine tonë dhe nese kemi pule apo gjel fshati e vendosim ta gatuajme keshtu, asnje nuk kundershton!

PËRBËRËSIT: 

1 gjel i zier paraprakisht,

1 gotë uji oriz,

2 gota nga lëngu i gjelit,

1 qepë e madhe,

1 degë selino,

1 karotë,

1 patëllxhan

1 spec i kuq,

2 domate të pjekura mirë dhe

1/ 2 filxhan kafeje me vaj ulliri.

PËRGATITJA: 

Në një tigan shtohet vaji i ulliri dhe me pas te gjitha perimet te grira, sa kaurdisen mire.

Pasi perimet kaurdisen i shtohen domatet te grira ne mikser sa behen homogjene. I leme edhe 5 minuta se bashku me domatet.

Me pas shtojme perimet e kaurdisura, trazojme mire.

Vendosim siper pjeset e mishit dhe e kalojme ne furre te mbuluar me kapak ne temperature 220°C derisa lengu thahet.

Pasi lengu thahet heqim kapakun dhe kalojme nxehtesine vetem ne pjesen siper sa mishi merr ngjyre.

Kaq dhe tava jone e preferuar ishte gati. Ju befte mire nese e provoni!