Motorola ka prezantuar një model të ri

Motorola ka prezantuar një model të ri

Motorola ka prezantuar një model të ri, në bashkëpunim me Bullitt Group, i cili ka një numër të telefonave të qëndrueshëm të vlerësuar me çmime.

Telefoni i ri është testuar plotësisht në mënyrë që të mund të përballojë të gjitha situatat e vështira që mund të hasë. Është rezistent ndaj ujit, ka certifikim IP68 dhe mund të zhytet në ujë në një thellësi prej 1.5 metrash për 35 minuta falë një mbrojtje të dyfishtë, tha kompania në një deklaratë.

Motorola shprehet se telefoni mund të përballojë rrëzimet nga një lartësi deri në 1.8 metra dhe është çertifikuar në përputhje me standardet ushtarake MILSPEC 810H pas testeve të qëndrueshmërisë në kushte ekstreme, provave të dridhjeve dhe rënies, transmeton Telegrafi.

34% e pronarëve të telefonave kanë thyer ose dëmtuar telefonat inteligjent të tyre, kështu që fakti që Motorola sjell një mbrojtje gjithëpërfshirëse është thelbësor. Nga rënia nga çatia e një veture, tek rënia nga xhepi, derdhja e kafesë, ky telefon i qëndrueshëm do të mbijetojë nga gjithçka, pavarësisht se ku ju çon rruga, shtoi deklarata.

Në një botë ku higjiena nuk ka qenë kurrë më e rëndësishme sesa sot, është mirë të dini se qëndrueshmëria e madhe e Motorola sfidon që ju lejon ta lani atë aq shpesh sa duart tuaja.

Ky telefon ka një kamerë 48MP f / 1.84 me teknologjinë Quad Pixel. Ju mund të admironi fotot tuaja në ekranin 6.5 “HD + që mbron Corning® Gorilla® Glass Victus, dhe me një bateri të madhe me një kapacitet prej 5,000mAh, vjen me karikim të shpejtë.

Për më tepër, telefoni vjen me Android 10, me një azhurnim në Android 11 në vjeshtën e vitit 2021. Pajisja ka 4 GB RAM, 64 GB hapësirë ​​të brendshme me aftësinë për të përdorur një kartë microSD, dhe mundësohet nga një Qualcomm Snapdragon 662 Procesori okta-bërthamë 2GHz.