Xiaomi po përgatit një smartphone të ri të palosshëm

Xiaomi po përgatit një smartphone të ri të palosshëm

Xiaomi zbuloi smartphonen e parë të rrokullisjes në Mars dhe tani po punon shumë për një të dytë.

Burimet pretendojnë se smartphone i ri do të mbajë procesorin Snapdragon 888 të Qualcomm, baterinë 5,000 mAh dhe kamerën 108 MP, por që mentesha do të azhurnohet.

E gjithë struktura e brendshme e modelit të ardhshëm Mi Mix Fold tashmë është testuar dhe smartphone do të ketë dy ekrane, raporton gsmarena.

Brendësia e madhe me një shpejtësi rifreskimi prej 120Hz është prodhuar nga Samsung, ndërsa pjesa e jashtme më e vogël me një shpejtësi rifreskimi prej 90Hz është një produkt i Visionox.

Ka ende shumë të panjohura për modelin e ardhshëm siç janë kamerat, kujtesa dhe versioni i ndërfaqes dhe nuk dihet nëse do të jetë në dispozicion fare jashtë tregut kinez.

Smartphone pritet të dalë në treg më vonë këtë vit. /Telegrafi/