Italia regjistron 927 të infektuar dhe 28 raste fatale në 24 orë

Italia regjistron 927 të infektuar dhe 28 raste fatale në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 927 raste të reja me koronavirus nga 188,191 teste të kryera, krahasuar me 951 raste nga 198,031 testime, ditën e djeshme.

Sipas autoriteteve të shëndetit në vend, si pasojë e sëmundjes në 24 orë e humbën jetën edhe 28 qytetarë duk e çuar totalin e  viktimave që nga fillimi i pandemisë në 127,362.

Kurse, numri i të shëruarve  për sot ishte 6,566.

Po ashtu, raportohet se ulja e numrit të të shtruarve në njësitë e kujdesit intensiv vijon: në 24 orë të shtruar në këto njësi kanë qenë 328 persona ( 16 më pak se dje) nga 8,557 shtretër që janë gjithsej.