Zbulohet zyrtarisht seria e Huawei P50

Zbulohet zyrtarisht seria e Huawei P50

Huawei ka prezantuar serinë e telefonave P50. Ata e bënë atë së pari në Kinë.

Seria e telefonave P50 është pritur prej kohësh dhe tani janë prezantuar Huawei P50 dhe Huawei P50 Pro.

Asnjë nga të dy telefonat nuk mbështet 5G, le ta përmendim atë në fillim, pasi u fol shumë për të.

Modelet do të jenë të 256 GB dhe 512 GB, me 4,360 mAh baterinë, me tela 66W, karikim pa tel 50W dhe altoparlantë stereo.

#Huawei – Huawei P50 Pro detailed camera information.

– 50MP primary (f/1.8, OIS)
– 40MP (f/1.6) primary black and white
– 13MP ultra-wide-angle (f/2.2, free-form lens)
– 64MP telephoto (f/3.5, OIS)
• 3.5x optical zoom
• 200x digital zoom
[email protected]#HuaweiP50Pro (1/3) pic.twitter.com/O0HKOlkcr0

— Yash Raj Chaudhary #HuaweiP50Series (@hereYashRaj) July 29, 2021

P50 do të funksionojë në çip Snapdragon 888 4G, i cili gjithashtu do të jetë në P50 Pro, por gjithashtu do të jetë në një variant me çipin Kirin 9000.

P50 ka një ekran OLED 6.5 inç me rezolucion FHD + dhe rifreskim 90Hz, ndërsa P50 Pro ka një ekran OLED fleksibël 6.6 inç me rezolucion FHD + dhe rifreskim 120Hz.

Sa i përket kamerës, P50 ka një sensor kryesor 50MP në pjesën e pasme, një sensor ultra të gjerë 13MP dhe një sensor telefoto 12MP me mbështetje OIS. Ekziston gjithashtu zmadhim digjital 50x dhe zmadhim optik 5x, në pjesën e përparme të kamerës selfie ka 13 megapikselë.

Me P50 Pro, do të ketë një sensor kryesor 50MP, kamerë ultra të gjerë 13MP, telefoto 64MP me mbështetje OIS dhe zmadhim optik 3.5x.

 

Përpara është një aparat fotografik selfie 13 megapikselë. /Telegrafi/