Role krokante me djathë dhe kore të gatshme
Sharr Travel

Role krokante me djathë dhe kore të gatshme

Kafjall i shijshëm apo darkë e lehtë.

Përbërësit:

– 1 paketim kore të gatshme;
– 120 g djathë;
– 2 vezë;
– 1 qese e vogël pluhur ëmbëlsirash;
– kripë, sipas shijes;
– ujë mineral.

Përgatitja:

Bëni fillim dhe bashkoni. Pastaj koret pritni në formën e trekëndëshit.

Mbushni rolet dhe mbështillni. Pastaj hidhni sipër ujin mineral dhe kaloni në një tepsi për pjekje.

Lyeni me të verdhët e vezëve dhe me ajkë dhe, sipas dëshirës, shtoni susam.

Piqni në 200 gradë 10 deri në 12 minuta.

Ju bëfshin mirë./telegrafi