Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Itali
Sharr Travel

Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Itali

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 4.578 raste të reja të COVID-19 dhe 51 viktima.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 51 persona, duke e çuar numrin në total që prej fillimit të pandemisë në 130.284.

Shkalla e pozitivitetit është në 1.3%, ndërsa të shtruarit në spital janë 5.756 persona.