Shpërthim i ri në Afganistan, dy persona u vranë
Sharr Travel

Shpërthim i ri në Afganistan, dy persona u vranë

Të paktën dy civilë u vranë sot, duke përfshirë një fëmijë, ndërsa katër persona u plagosën nga shpërthimi i bombave në një rrugë në Afganistanin lindor.

Dy bomba shpërthyen ndërsa një automjet taleban kalonte, duke vrarë një fëmijë, tha shefi i policisë së qarkut Ismatullah Mubariz, duke shtuar se asnjë luftëtar talebanë nuk u plagos, raportoi AP.

Një zyrtar i policisë lokale tha se trupat e dy të vdekurve dhe katër të plagosurve u dërguan në spital pas sulmit.

Theksojmë se deri më tani askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Por Shteti Islamik ekstremist vepron në provincën lindore të Nangaharit, nga ku shpesh sulmon talebanët