Sulm i armatosur në Meksikë, humbin jetën 3 persona
Sharr Travel

Sulm i armatosur në Meksikë, humbin jetën 3 persona

Të paktën 3 persona e kanë humbur jetën në një sulm të armatosur nga persona të paidentifikuar pranë një bashkie në shtetin Sonora në kufirin verior të Meksikës.

Të paktën 3 persona e kanë humbur jetën në një sulm të armatosur nga persona të paidentifikuar pranë një bashkie në shtetin Sonora në kufirin verior të Meksikës.

Zyrtarët shtetërorë bënë të ditur se nga sulmi humbën jetën 3 persona, ku morën pjesë edhe ekipet e policisë dhe marinës.

Autoritetet u kërkuan banorëve të qëndrojnë larg qendrës së qytetit. Sulmi ndodhi pasi u njoftua se kishte 14 varre të fshehura pranë qytetit Miguel Aleman.

Autoritetet thanë se trupat e djegur dhe të kalbur u gjetën në një zonë afër qytetit por numri i viktimave nuk është përcaktuar ende.


MË SHUME NGA Bota