Rrëzohet helikopteri ushtarak, vdesin 14 persona në Azerbajxhan
Sharr Travel

Rrëzohet helikopteri ushtarak, vdesin 14 persona në Azerbajxhan

Të paktën 14 persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë lënduar si pasojë e shembjes së një helikopteri ushtarak në Azebajxhan gjatë një fluturimi stërvitor.

Mediat e huaja bëjnë me dije se helikopteri është rrëzuar mëngjesin e kësaj të marte, teksa po kryente fluturime në hapësirën ajrore Garaheybat në rajonin Khizi pranë kryeqytetit të Azerbajxhanit, Baku.

“Sot, rreth orës 10:40 (GMT), një helikopter ushtarak i Shërbimit Kufitar Shtetëror u rrëzua gjatë fluturimeve stërvitore në rajonin Khizi”, thuhet në deklaratën e autoriteteve në Azebajxhan./abcnews.al


MË SHUME NGA Bota