Tre të plagosur nga shpërthimi pranë stacionit të trenit në Mynih
Sharr Travel

Tre të plagosur nga shpërthimi pranë stacionit të trenit në Mynih

Tre persona janë plagosur në një shpërthim të shkaktuar nga një bombë e vjetër pranë një stacioni treni të ngarkuar në qytetin gjerman të Mynihut, tha policia të mërkurën.

Shpërthimi ndodhi gjatë punimeve të ndërtimit pranë stacionit Donnersbergerbruecke. Shërbimet e urgjencës ndodhen në vendngjarje.

“Për momentin nuk ka prova për vepra penale. Sipas gjetjeve fillestare, kemi tre persona të lënduar, zona e rrezikut është kryesisht e rrethuar dhe trafiku i trenave është bllokuar në rrugën kryesore”, tha zyrtari për shtyp i policisë së Mynihut, Peter Werthmann.

Shpërthimi u shkaktua nga një bombë e vjetër avioni, tha për CNN oficerja e shtypit e policisë së Mynihut, Carolin Schrott.

“Nuk ka asnjë rrezik jashtë zonës së afërt”, tha policia./EkonomiaOnline/