Honor 60 dhe Honor 60 Pro prezantohen në Kinë
Tech

Honor 60 dhe Honor 60 Pro prezantohen në Kinë

Ish-marka Huawei Honor ka prezantuar dy telefona inteligjentë të rinj, Honor 60 dhe Honor 60.

Këto janë dy pajisje të rangut të mesëm të mundësuar nga procesori Snapdragon 778G Plus i Qualcomm dhe veçoritë e tjera janë të ngjashme me ato të serisë Honor 50 të prezantuara në fillim të këtij viti. Edhe moduli i kamerës së pasme është shumë i ngjashëm.

Të dy pajisjet kanë tre kamera të pasme. Kamera kryesore është 108 megapikselë.

Një përmirësim i madh në këtë rast ka përjetuar kamera ultra e gjerë, e cila është një sensor prej vetëm 8 megapikselë në modelin 50 Pro.

Gjithashtu, Honor 60 Pro ka një kamerë më të mirë selfie 50 megapikselë. Megjithatë, Honor 60 standard përmban një kamerë më të dobët selfie 32 mp, ndërsa pjesa e pasme është një kamerë ultra e gjerë 8 mp pa aftësitë e lartpërmendura të fotografimit makro.

Modelet vijnë me ekrane OLED të lakuar 120 Hz, ku ekrani i modelit Pro është pak më i madh me panelin e tij 6,78 inç, ndërsa standardi ka një panel 6,67 inç.