Sugjerim dreke: Mish në salcë mustardë dhe hudhër
Kuzhina

Sugjerim dreke: Mish në salcë mustardë dhe hudhër

Përbërësit e nevojshëm:

-2 bërxolla mish (sipas zgjedhjes tuaj)

-1 thelpi hudhër

-1/2 kub supe

-Miell

– kripë, piper

Mënyra e përgatitjes:

Grini biftekët dhe kripë e piper, më pas lyeni me mustardë nga njëra anë dhe më pas në miell. Skuqini në anën e lyer me yndyrë, më pas kthejeni në anën tjetër dhe lëreni mishin të skuqet pak.

Shtoni gjysmë kubi supë, hudhra të grira dhe një gotë ujë, më pas gatuajeni derisa mishi të jetë i butë. Në fund, nëse salca është pak e hollë, shtoni pak miell dhe lëreni të trashet.