Bitcoin, tregu i kriptomonedhave djeg 130 miliardë dollarë në një ditë
Tech

Bitcoin, tregu i kriptomonedhave djeg 130 miliardë dollarë në një ditë

Tregu i kriptomonedhave ka djegur 130 miliardë dollarë në vlerë në 24 orët e fundit, me Bitcoin dhe Ethereum që kanë rënë ndjeshëm.

Bitcoin humbet 6.6% dhe bie nën 34,000 dollarë, duke vazhduar trendin në rënie të gjashtë ditëve të fundit, ndërsa Ethereum bie 7.6% në 2201 dollarë, më e ulëta që nga korriku.

Shitja që goditi kriptovalutat është e lidhur me largimin nga aksionet dhe FED që përgatitet për një rritje të normës së interesit.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa