328 raste aktive me coronavirus në Kosovë
Foto: RTK
Shëndetësi

328 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Kimete Kasumi/RTKlive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 328.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 20 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.827 doza të vaksinës, njofton MSh.

Deri më sot 822.583 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, kurse deri më sot janë dhënë 102.349 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.792, njofton kjo ministri.


APR