213 raste aktive me Covid-19 në Kosovë
Foto: RTK
Shëndetësi

213 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Kimete Kasumi/ RTKlive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 213

Në 24 orët e fundit janë dhënë 113 doza të vaksinës kundër COVID-19.Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.431 doza të vaksinës, njofton MSh.

Deri më sot 822.829 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, kurse deri më sot janë dhënë 102.545 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Sot janë shëruar 29 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.947, njofton kjo ministri.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa