65 raste aktive me Covid-19
Foto: RTK
Shëndetësi

65 raste aktive me Covid-19

Kimete Kasumi/ RTKlive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se në total numri i rasteve aktive është 65.

Në 24-orët e janë shënuar 14 raste të reja me koronavirus, dhe nuk ka pasur asnjë të vdekur nga COVID-i.

Ndërkohë janë shëruar 9 qytetarë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225 mijë e 169.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa