59 raste aktive me Covid-19
Shëndetësi

59 raste aktive me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se Në total numri i rasteve aktive është 59.

Në 24-orët e janë shënuar pesë raste të reja me koronavirus, dhe nuk ka pasur asnjë të vdekur.

Ndërkohë janë shëruar 11 qytetarë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225 mijë e 170.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa