Tërmet i fuqishëm në Tajvan
   Bota

Tërmet i fuqishëm në Tajvan

Një tërmet me magnitudë 5.8 është regjistruar në zonën lindore të Tajvanit.

Epiqendra ndodhet 38 kilometra larg qytetit Hualien dhe ka një thellësi prej 10 kilometrash.

Nuk ka raportime për dëme në njerëz. Por ka dëme materiale.

 


APR
Romay Lift